adiyaman'da-deprem-sonrasi-tarim-ve-hayvancilik-destekleri-dagitildi

Adıyaman'da deprem sonrası tarım ve hayvancılık destekleri dağıtıldı

Tofidass

Adıyaman, Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra tarım ve hayvancılık alanlarında büyük zarar gördü. Köylülerin geçim kaynağı olan bu sektörlerde faaliyetler zorlaştı. Adıyaman Valiliği ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, afetzedelere yardım eli uzattı.

Deprem Sonrası Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi Projesi ve Afet Bölgesi Tarımsal Sulama Projesi kapsamında, çiftçilere yem kırma ve ezme makineleri, branda, basınçlı sulama sistemi ekipmanları gibi malzemeler dağıtıldı. Bu projelerin toplam bütçesi 16.134.563 TL olup, bunun %90’ı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından karşılandı.

Dağıtım töreni Merkez Tarım Kredi Kooperatifi’nde yapıldı. Törene Vali Dr. Osman Varol, Vali Yardımcısı Uğur Kapar, İl Tarım ve Orman Müdürü Nurettin Kıyas, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Koordinatörü M. Suphi Özer, İl İzleme Değerlendirme Uzmanı Zir. Müh. Faruk Alan ve çok sayıda çiftçi katıldı. Vali Varol, çiftçilere hayırlı olsun dileklerini iletti ve depremin yaralarının birlikte sarılacağını söyledi.

Kaynak:Tarım Pusulası

Kategoriler