balikesir’de-damizlik-koc-ve-koyun-dagitimi-programiyla-ureticilere-destek

Balıkesir’de Damızlık Koç ve Koyun Dağıtımı Programıyla Üreticilere Destek

Tofidass

Balıkesir ilinde hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla önemli bir adım atıldı. Damızlık Koç Koyun Merkezlerinde yetiştirilen ve halk elinde ıslah projelerinden temin edilen 550 adet koç ve koyun, üreticilere %75 hibe ile teslim edildi.

Balıkesir genelinde 5 ilçede kurulumu tamamlanan Damızlık Koç Koyun Merkezi ve 1 adet Damızlık Koç Merkezi ile Balıkesir’in küçükbaş hayvan yetiştiriciliğine katkı sağlanıyor. Bu merkezler, üreticilere kaliteli damızlık hayvanlar sunarak verimliliği artırmayı hedefliyor.

Sındırgı İlçesinde 50 yetiştiriciye 10 koyun ve 1 koç olmak üzere toplamda 550 adet küçükbaş hayvan, hibe programı kapsamında çekilişle dağıtıldı. Bu adım, bölgedeki hayvancılık sektörünün güçlenmesine ve sürdürülebilirlik sağlanmasına katkıda bulunacak.

İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, yaptığı konuşmada projenin Balıkesir tarım ve hayvancılığına önemli ölçüde katkı sağlayacağını vurguladı. Ayrıca, desteklerini esirgemeyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına, Balıkesir Milletvekillerine, Sındırgı Belediye Başkanlığına, kamu kurum kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarına ve emeği geçen tüm yetkililere üreticiler adına teşekkür etti.

Bu adım, Balıkesir’in tarım ve hayvancılık potansiyelini daha da yükseltmeyi amaçlayan önemli bir girişim olarak değerlendiriliyor.

Kaynak:Tarım Pusulası

Kategoriler