chp’li-evrim-karakoz-cineli-ciftcilerin-su-sorununa-cozum-istedi

CHP’li Evrim Karakoz Çineli Çiftçilerin Su Sorununa Çözüm İstedi

Tofidass

CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, Aydın Çineli çiftçilerin su sorununu TBMM gündemine taşıyarak Tarım Bakanlığına ve DSİ’ye çözüm üretilmesi çağrısında bulundu.

Aydın’ın Çine Çayı üzerinde yer alan tarımsal alanda mısır, karpuz, domates, biber gibi tarımsal ürünlerin yetiştirildiğini ve acil sulama ihtiyacının bulunduğunu belirten Karakoz, “Adnan Menderes Barajı ve Çine Çayı’ndan akan suyla tarım arazilerini sulayan çiftçilerimiz sıcaklığın 40 dereceyi aştığı şu günlerde oldukça dertlidir. Tarımsal üretim durma noktasına gelmiştir. Devlet Su İşleri tarımsal amaçlı suyu 15 – 20 gündür kapatmış durumdadır.” dedi.

Muhtarlarımız Mağduriyeti Yetkililere İletmiş

CHP’li Karakoz konuşmasında Çine ilçesine bağlı Camızağılı, Çaltı, Karakollar, Kargı, Umurköy ve Yolboyu mahalle muhtarlarının mağduriyetlerini yetkili makamlara iletmiş olmasına rağmen üreticilere hâlâ su verilmediğini ve mağduriyetin giderilmediğini söyledi.

DSİ, Sulama Problemini Bir An Önce Çözmeli

TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Tarım Bakanı’na seslenen Karakoz, “Gerekli tarımsal sulamanın yapılması için derhâl Aydın’daki Devlet Su İşleri Bölge Müdürünüze talimat verin ve su problemini bir an önce çözün.” dedi.

Kaynak:Tarım Pusulası

Kategoriler