denizli’de-tarimsal-kalkinma-icin-buyuk-adim:-68-proje-hibe-destegi-aldi

Denizli’de Tarımsal Kalkınma İçin Büyük Adım: 68 Proje Hibe Desteği Aldı

Tofidass

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında, Denizli’de tarıma dayalı yatırımlar ve bireysel sulama sistemleri için 2023-2024 uygulama dönemi hibe sözleşmeleri imzalanmaya başladı. İl genelinde toplam 135 proje başvurusu alındı ve yapılan titiz değerlendirmeler sonucunda 68 proje, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından desteklenmeye layık görüldü.

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, projelerin bölge tarımına ve ekonomisine katkıda bulunacağını belirtti. Bakanlık, bireysel sulama ve tarımsal faaliyetlerde bulunan yatırımcılara %50 oranında destek sağlayacak. Bu destekle, Denizli’de toplam 117 milyon TL değerindeki projeler hayata geçirilecek ve yatırımcılara 58 milyon 807 bin 786 TL hibe ödemesi yapılacak.

Çınar, bu projelerin yeni teknolojilerin kullanımını yaygınlaştırarak, kırsal kalkınma çalışmalarını güçlendireceğini ve yerel kalkınma kapasitesini artıracağını vurguladı. Ayrıca, hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazanan yatırımcıların, bireysel sulama desteklemeleri için 10 Haziran 2024’e ve ekonomik yatırım başvuruları için ise 28 Haziran 2024’e kadar başvurmaları gerektiğini hatırlattı.

Kaynak:Tarım Pusulası

Kategoriler