giresun-il-su-kurulu-toplantisi-yapildi

Giresun İl Su Kurulu Toplantısı Yapıldı

Tofidass

Giresun İl Su Kurulu Toplantısı, 06.06.2024 tarihinde Valilik toplantı salonunda Vali Yardımcısı Davut Sinanoğlu’nun başkanlığında ve 15 kurum/kuruluş temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantı, 29.11.2023 tarihli ve 32384 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İl Su Kurulları kurulmuştur.

Kararnamenin 435/A maddesinin 6’ıncı fıkrasında, havza ölçekli yönetim planları, su verimliliği il planları ile içme ve kullanma suyu güvenliği planlarının hazırlanmasına katkıda bulunmak, su kaynaklarının korunması ve etkin yönetimine yönelik uygulamaların izlenmesi ve değerlendirilmesiyle ilgili çalışmaları yürütmek üzere ilgili Bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, sektör temsilcileri ve konu ile ilgili uzmanların katılımı ile Kurul çalışmalarını yürütmektedir.

Toplantı gündeminde yer alan konularda ilgili kurum temsilcileri tarafından sunumlar yapılmış, ardından da soru-cevap ve öneriler alınarak toplantı tamamlandı. Toplantının sonucunda sunulan kararlar ve gerçekleştirilen çalışmalar Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü’ne düzenli olarak sunulacağı belirtildi.

Kaynak:Tarım Pusulası

Kategoriler