gokceada-ve-bozcaada’ya-tarimsal-kalkinma-projesi-ile-fidan-destegi

Gökçeada ve Bozcaada’ya Tarımsal Kalkınma Projesi ile Fidan Desteği

Tofidass

Gökçeada ve Bozcaada’da tarımsal kalkınma projesi kapsamında fidan dağıtımı yapıldı. Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen proje, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından finanse ediliyor. Fidan dağıtım töreni, 12 Şubat 2024’te Gökçeada İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirildi. Törenin amacı, bölgedeki tarımsal üretimi ve ekonomiyi canlandırmak ve bölge halkına yeni bir nefes kazandırmaktı.

Törene, Gökçeada Kaymakamı Nurbaki Yalçın, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan, ilçe müdürleri, şube müdürleri, teknik personel ve üreticiler katıldı. Törenin açılışında, İl Müdürü Türkarslan, proje hakkında bilgi verdi ve bölgenin iyi tarım ve organik tarım açısından elverişli bir doğaya sahip olduğunu söyledi. Tören kapsamında, 150 adet incir, 2000 adet adakaradutu ve 1000 adet sakız fidanı üreticilere dağıtıldı. Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ramazan Eren, fidan dikimi ve budaması hakkında teknik bilgiler verdi.

Tören, bölgedeki tarımsal kalkınma projesinin tanıtılması ve uygulanması açısından önemli bir adım oldu. Tören, bölge halkının tarımsal üretim ve pazarlama konusunda bilinçlenmesine ve motivasyonunun artmasına katkı sağladı. Tören, bölgenin kalkınması ve refah seviyesinin yükselmesi için önemli bir fırsat sundu. Tören, bölgenin Türkiye’nin örnek kırsal kalkınma bölgeleri arasında yer almasına yardımcı olacak bir etkinlik oldu.

Kaynak:Tarım Pusulası

Kategoriler