hakkari'de-20-ciftciye-duve-destegi

Hakkâri'de 20 Çiftçiye Düve Desteği

Tofidass

Tarım ve Orman Bakanlığı, Hakkâri’de 20 çiftçinin düve alım desteğinden yararlanacağını duyurdu. Bakanlık, 12 Aralık 2023 ile 7 Ocak 2024 tarihleri arasında yapılan başvuruları değerlendirerek, 20 projeyi hibe almaya hak kazandırdı. Bu projeler kapsamında, 184 gebe düve ve 113 boş düve %40 hibe ile alınacak.

Bakanlık, düve alım desteğinin, hayvancılık sektörünü geliştirmek, süt üretimini artırmak ve çiftçilerin gelirini yükseltmek amacıyla verildiğini belirtti. Desteğe başvuran çiftçilerin, hayvan refahı, sağlık ve beslenme şartlarını sağlamaları, hayvanların kulak küpeleri ve pasaportları ile kayıtlı olmaları, hayvanların ırkının yerli veya yabancı ırkların melezleri olması gibi kriterleri yerine getirmeleri gerektiği ifade edildi. Desteğe hak kazanan çiftçilerin listesi, Bakanlığın resmi internet sitesinde yayımlandı.

Düve alım desteği, Hakkâri’de 20 çiftçinin hayvancılık faaliyetlerine katkı sağlayacak. Bakanlık, bu desteğin devam edeceğini ve önümüzdeki dönemlerde daha fazla çiftçiyi kapsayacağını duyurdu. Desteğe başvurmak isteyen çiftçilerin, Bakanlığın internet sitesindeki başvuru formunu doldurarak, il veya ilçe tarım müdürlüklerine teslim etmeleri gerekiyor.

Kaynak:Tarım Pusulası

Kategoriler