samsun’da-kirsal-kalkinma-yatirimlari-isiginda-sulama-projelerine-yesil-isik

Samsun’da Kırsal Kalkınma Yatırımları Işığında Sulama Projelerine Yeşil Işık

Tofidass

Samsun, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın desteklediği kırsal kalkınma hamlesiyle sulama projelerinde yeni bir döneme adım atıyor. Bakanlık, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün yürüttüğü Bireysel Sulama Sistemleri Desteklemeleri kapsamında, %50 hibe desteği sağlanan projelerin tam listesini yayımladı.

Bu destekleme programı, bölgedeki çiftçilerin sulama kapasitelerini artırarak verimliliği yükseltmeyi ve sürdürülebilir tarım uygulamalarını teşvik etmeyi amaçlıyor. İl Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından onaylanan ve Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’ne gönderilen 15 adet sulama projesi, nihai değerlendirme sürecinden geçerek yatırıma uygun bulundu.

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi programı kapsamında, 27 Mayıs 2024 – 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında beş iş günü boyunca ilan edilen asil liste, müdürlüğümüzün ilan panosunda ve web sitesinde duyuruldu. Bu ilan, aynı zamanda bir tebligat niteliği taşıyor ve hak sahiplerine ek bir bildirimde bulunulmayacak.” dedi.

Sağlam, 19. Etap Kırsal Kalkınma Destekleri’nde kabul edilen projeler için Bakanlığa teşekkürlerini iletti ve “Yapılacak olan bireysel sulama yatırımlarının üreticilerimize bereket ve başarı getirmesini diliyorum.” temennisinde bulundu.

Kaynak:Tarım Pusulası

Kategoriler