usak’ta-tarim-projeleri-kapsaminda-buyuk-dagitim-toreni-gerceklestirildi

Uşak’ta Tarım Projeleri Kapsamında Büyük Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Tofidass

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Uşak Milletvekili Av. Fahrettin Tuğrul ve İl Tarım ve Orman Müdürü Serkan Bilir’in de aralarında bulunduğu il protokolü, Kemalöz Kapalı Pazar Yerinde düzenlenen törenle çeşitli tarım projeleri kapsamında üreticilere tohum, fide ve arıcılık malzemesi dağıtımı yaptı. Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi ve Aile Çiftçiliğini Geliştirme Projesi gibi önemli girişimlerle, toplamda 1.615 üreticiye 156.320 kg tohum, 30 üreticiye 300.000 adet fide ve 80 üreticiye 400 adet kovan ve arıcılık malzemesi ulaştırıldı.

Dağıtılan malzemeler arasında nohut, ayçiçeği, fasulye, çörekotu, mercimek, sorgum sudanotu tohumları ile karnabahar ve brokoli fideleri yer aldı. Bu projelerin toplam maliyeti 12.769.000 TL olarak açıklandı ve %50 ile %75 arasında değişen hibe destekleriyle uygulanan bu projelerin, il ekonomisine 135 milyon TL katkı sağlaması öngörülüyor.

Tören, Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel ve Mehmet Emin Hoşgör Ortaokulu Müdiresi Zeynep Uğur’un öncülüğünde gerçekleştirilen folklor gösterileriyle renklendi. Organizasyona katkıda bulunan öğretmen ve öğrencilere teşekkür edilerek, bu tür etkinliklerin çiftçilerin bilgilendirilmesi ve motivasyonu açısından önem taşıdığı vurgulandı.

Kaynak:Tarım Pusulası

Kategoriler