yalova-il-tarim-ve-orman-mudurlugunden-kurban-denetimi

Yalova İl Tarım Ve Orman Müdürlüğünden Kurban Denetimi

Tofidass

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yıl boyu sürdürülen gıda denetimlerinin yanında her dini bayram öncesi olduğu gibi yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla kasaplar ile gıda üretim ve satış yerlerine yapılan denetimler yoğunlaştırıldı.

İl Müdürlüğü Gıda Denetim Ekipleri Tarafından vatandaşın gıda konusundaki güvenilirliğini sağlamak amacıyla kurban bayramına kısa bir süre kala başta kasaplar olmak üzere; et ve et ürünleri satan/üreten işletmeler, tatlı, şeker ve şekerli mamuller üretim/satış yerleri ile gıda satış ve toplu tüketim yerleri gibi gıda işletmelerine yönelik denetimler gerçekleştirilerek bu denetimlerde ürünlerin son tüketim tarihi, satış muhafaza koşulları, taklit tağşiş vb. yönleri ile işletmelerin asgari teknik ve hijyenik şartlara uygunluğu gibi konularda denetimler ve bilgilendirmelerde bulunuldu.

Ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tüketicilerin güvenilir gıdaya ulaşma hakkının kendileri tarafından da takip edilebilirliğini sağlamak üzere yeni bir uygulama olan “Tarım Cebimde” uygulaması üzerinde çalışmalar devam etmekte olup, çalışmalar tamamlandığında bu uygulama sayesinde vatandaşlar yapılan denetim bilgilerine ulaşabilecekler.

Kaynak:Tarım Pusulası

Kategoriler