zonguldak’ta-yem-bitkileri-uretimi-icin-tohum-dagitimi-gerceklesti

Zonguldak’ta Yem Bitkileri Üretimi İçin Tohum Dağıtımı Gerçekleşti

Tofidass

‘Yem Bitkileri Üretiminin Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında, Zonguldak İl Özel İdaresi’nin desteğiyle gerçekleştirilen sertifikalı yonca ve reygrass tohumu dağıtım töreni, ilin önde gelen yöneticilerinin ve sektör temsilcilerinin katılımıyla yapıldı. Törene, Zonguldak Vali Yardımcısı Muammer Balcı, Çaycuma Kaymakamı Mehmet Göze, Milletvekili Ahmet Çolakoğlu ve İl Tarım ve Orman Müdürü Nihat Ağan gibi isimler katıldı.

İl Müdürü Nihat Ağan, törende yaptığı konuşmada, “Çaycuma ilçemizde 7,5 ton yonca ve 2,25 ton reygrass tohumu dağıtımı yapılacak. İlimiz genelinde ise toplamda 15 ton yonca tohumu üreticilerimize ulaştırılacak. Bu tohumlarla birlikte ilimizde 64 milyon TL’ye yakın tarımsal hasılat elde edilmesini öngörüyoruz,” dedi. Ağan, yem bitkilerinin hayvancılıkta oynadığı kritik role de değinerek, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın TAKE Projeleri hakkında bilgi verdi ve yetiştiricilere sürekli destek olacaklarını ifade etti.

Tören, katılımcıların ve yetiştiricilerin sorularının yanıtlanması ve tecrübelerinin paylaşılması ile interaktif bir atmosferde gerçekleşti. İl Müdürü Ağan, konuşmasını iyi dileklerle tamamladı ve projenin bölge tarımına sağlayacağı katkılar vurgulandı.

Kaynak:Tarım Pusulası

Kategoriler